Konferencija nastavnika u organizaciji „Dostignuća mladih“

Profesorke naše škole Željka Vulović i Jasna Petrović su prisustvovale Konferenciji nastavnika u organizaciji „Dostignuća mladih“ u Srbiji, od 09.10-11.10.2022.g. u Vrnjačkoj Banji. Svi nastavnici su unapredili svoja znanja i veštine iz metodologije predavanja, dobili najnovije informacije o radu obrazovnih ustanova u našoj zemlji i Evropi. Reč je o nastavnicima koji sprovode programe preduzetničkog obrazovanja i koji su kreirali generacije preduzimljivih mladih ljudi spremnih za suočavanje sa budućnošću.

Suočavajući se sa činjenicom da zahtevi društva i globalnog tržišta svakodnevno rastu, nastavnici moraju da priušte učenicima praktične aktivnosti pomoću kojih će oni razumeti kako da učestvuju u svim segmentima savremenog života, povećaju svoje mogućnosti pri zapošljavanju i unaprede svoj preduzetnički duh. Konferencija je, kao organizacioni oblik, brojala 152 učesnika i sadržala šire teme. Počela je uvodnim plenarnim izlaganjem (Darka Radičanina, izvršng direktora Dostignuća mladih i Bojane Marinković, predstavnika Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja), nastavila se , radom o podtemama („Ovo nema veze sa mnom“ – Zoran Ilić, Kratka istorija svega: „Od velikog praska do danas“- Milan Popović,“Kako komunicirati sa medijima „- Tatjana Vlastelica, „Prioritet 21. veka – funkcionalno znanje“ – Ranko Rajović, „Gugl…“ — Nemanja Petrović i završila se sumiranjem i zaključivanjem u plenarnom sastavu: „DMuS Čas odeljenskog starešine“,“Šta sve stoji iza uspešne priče o Nordeusu“ – Milan Jovović.