Pod zlatnim i plavim nebom:Ikone grčkih majstora od XV – XIX veka

Poštovani učenici,

Ukazala nam se prilika da u četvrtak 22.septembra u 13 časova posetimo Narodni muzej i pogledamo izložbu

”Pod zlatnim i plavim nebom:

Ikone grčkih majstora od XV – XIX  veka ’’

Iskoristićemo ovu priliku da pogledamo i stalnu postavku našeg muzeja koju , verujem, mnogi od nas, iako živimo u Kraljevu , nikada nismo videli.

Neka ovo bude prvi korak koji će nas ohrabriti da i ubuduće pratimo rad našeg Muzeja i time obogatimo našu ličnost.

Unapred hvala na saradnji!

–        Posetili smo Narodni muzej i videli vredne grčke ikone nastale posle pada Vizantijskog carstva pod tursku vlast. One se čuvaju u odeljenju za srednji vek Narodnog muzeja u Beogradu, a posle dugog i strpljivog rada na njihovoj konzervaciji i restauraciji postale su dostupne široj publici. Drago nam je što su učenici naše škole imali priliku da ih vide. Iskoristili smo priliku da pogledamo i stalnu postavku našeg Muzeja.

–        Zahvaljujemo se učenicima koji su se odazvali pozivu bibliotečke sekcije i pedagogu Jovani Lazović  koja je pomogla u realizaciciji ove posete.