Svetski dan zdravlja- edukativno predavanje

Grupa učenika naše škole je u četvrtak, 7. aprila 2022.godine u Narodnoj biblioteci ”Stefan Prvovenčani”, povodom Svetskog dana zdravlja, prisustvovala predavanju ”Multifaktorijenost agresije adolescentnog uzrasta”. O ovoj temi govorio je dr Miloš Gostiljac, specijalista pedijatrije, koji se istraživanjem agresije kod mladih bavi duže od tri decenije. U okviru predavanja bilo je reči o tome šta se smatra agresijom, od koje životne dobi se javlja, na koji način je provocira društvena klima, da li se agresivnošću prikrivaju slabosti, te da li se unutrašnji konflikti u samoj ličnosti pretvaraju u agresiju. Učenici su pažljivo pratili predavanje i spremni su da na časovima odeljenskog starešine prenesu ova znanja svojim vršnjacima.