Svetski dan prava deteta

Učenici Ekonomske škole su tradicionalno obeležili Svetski dan tolerancije i Svetski dan dečijih prava u subotu 20. novembra 2021. godine u saradnji sa Učeničkim parlamentom Muzičke škole. Naši gosti su bili učenici nižih razreda kraljevačkih osnovnih škola iz slojeva društva koji su naročito pogođeni nedostatkom tolerancije i nepoštovanjem prava dece.

Uz prigodnu i zanimljivu radionicu i više nego bogat i raznovrstan muzički program kroz koji smo se potrudili da i deca učestvuju pesmom i igrom , svečana sala škole je bila najveselije i najtolerantnije mesto u Kraljevu tih sat vremena. Kao mali podsetnik na to divno druženje deca su dobila i paketiće koje smo pripremili. Deca trebaju da znaju da su njihova prava na srećno detinjstvo, na igru i učenje nešto što nikad ne sme da im bude uskraćeno i da bez tolerancije nema zdravog i naprednog društva.